SJ Church - шаблон joomla Оригами

• twiter

ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ 2006

Με ιδιαίτερη χαρά προλογίζω την παρούσα έκδοση του ημερολογίου της  Ενορίας Αγίων Αναργύρων Αττικής της καθ\' Ήμάς Ιεράς Αρχιεπισκοπής και σας επαινώ για την έκδοση και κυκλοφορία του. Μέσω αυτού του εγκολπίου ημερολογίου του σωτηρίου έτους 2006, ο αναγνώστης μπορεί να δει τον πνευματικό πλούτο και την πολύπλευρη ποιμαντική δραστηριότητα της συγκεκριμένης ενορίας. Να ξέρετε ότι η ενορία είναι ή κυψέλη των λατρευτικών, ποιμαντικών και πολιτιστικών εκδηλώσεων και μέσα σ\' αυτή ο πιστός γεύεται το πνευματικό μέλι πού γλυκαίνει την ψυχή. Όλοι μαζί, κληρικοί και λαϊκοί, αγαπήσατε την καλή σας αυτή ενορία, δουλέψατε για την πνευματική ανάβαση και δημιουργήσατε έργα πού μένουν, έργα αγαθά, θεάρεστα και θεοφιλή. Πάντοτε να έχετε ως σύνθημα σας το αγιογραφικό: «Ει τις Θέλει πρώτος είναι έσται πάντων έσχατος και πάντων διάκονος» (Μάρκ. 9, 35).
Εύχομαι από καρδιάς ο Δομήτωρ Κύριος ημών Ιησούς Χριστός να σας ευλογεί και οι Άγιοι Ανάργυροι να ενισχύουν τη ζωή σας με υγεία και κάθε καλό.
Μετά πατρικών ευχών

File Name: imerologio2006.jpg