SJ Church - шаблон joomla Оригами

• twiter
Δευτέρα, 02 Νοεμβρίου 2015 07:27

ΙΕΡΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣ Ι.Ν ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ

Με την δέουσα ιεροπρέπεια εορτάσθηκαν οι Άγιοι Ανάργυροι ,οι εκ της Μικράς Ασίας, την 1η Νοεμβρίου τρ,έ. στον  Ι. Ναό τους, στον ομώνυμο Δήμο Αττικής.  Των ιερών ακολουθιών προεξήρχε ο Σεβ. Μητροπολίτης Σιδηροκάστρου κ. Μακάριος. Την πανήγυρή τίμησαν αρκετοί Ιερείς με ξεχωριστή παρουσία εκείνη του Πρωτοσυγκέλλου της Ι. Αρχιεπισκοπής, Πανοσ. Αρχιμ. Συμεών Βολιώτη, ο οποίος μετάφερε και τις πατρικές ευχές του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ.κ. Ιερωνύμου. Συνεορταστές ήρθαν ο Δήμαρχος της πόλης κ. Νικ. Σαράντης, ο εφημέριος της ενορίας Αγίου Φραγκίσκου των ρκαθολικών, εκπρόσωποι του Στρατού, Αντιδήμαρχοι και Δημοτικοί Σύμβουλοι. Χιλιάδες προσκυνητών το διήμερο περίμεναν υπομονετικά, ώστε με την σειρά τους προσκυνήσουν τα χαριτόβρυτα ιερά λείψανα των εορταζομένων Αγίων που φυλάσσονται στον Ι. Ναό  και την θαυματουργική Εικόνα τους, για να λάβουν την χάρη τους στην ζωή τους και στις οικογένειές τους.

ΙΕΡΑ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΘΗΝΩΝ

ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ